Kies uw taal

Recent news

PARA-ROWING ook in België – PARA-ROWING aussi en B...
11 juli 2017 07:56PARA-ROWING ook in België – PARA-ROWING aussi en Belgique – PARA-ROWING also in Belgium

Wat is PARA-ROWING? Para-roeien is open voor zowel mannelijke als vrouwelijke roeiers met een handi [ ... ]

Binnenkort - prochainement - soon
04 okt 2015 15:30Binnenkort - prochainement - soon

1/10/2017 - JEUGDDUATHLON - KR BRUGGE  Voorprogramma: klik op afbeelding  Avant-programm [ ... ]

Belgen in buitenland-Belges à l'étranger-Belgians ...
15 mrt 2017 17:40Belgen in buitenland-Belges à l'étranger-Belgians abroad

Wereldkampioenschap Sarasota - 24 september tot 1 oktober 2017 Voorziene Belgische deelnames/part [ ... ]

Belgen in buitenland-Belges à l'étranger-Belgians abroad

Wereldkampioenschap Sarasota - 24 september tot 1 oktober 2017

wrch2017

Voorziene Belgische deelnames/participations belges prévus: Niels Van Zandweghe- Tim Brys in 2X LM en/et Louis Toussaint en PR1x M1x.  Voorzitter van de jury/President jury: Patrick Rombaut.

Klik op de hoofding voor de persvoorstellingsmap,

NVZ TB2

 

tl

klik op een afbeelding voor de startlijst - cliquez sur une image pour la liste de départ - click on an image for the startlist

2XLM 24/9-11:40h: USA-CZE-POL-BEL-UZB-JPN

PR1 1XM 26/9-10:40h: AUS-BEL-MEX-POL-FRA

 

klik op neven- en onderstaande link voor foto's https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1659622140746692.1073741910.294644780577775&type=1&l=524cfebe2b

klik op onderstaande link voor een interview

http://www.focus-wtv.be/sport/van-zandweghe-met-ambitie-naar-wk-roeien

roeibaan

 Voorlopig uurrooster/horaire provisoire/provisional timetable > klik boven/cliquez au-dessus/click above 

Niels Van Zandweghe en Tim Brys gaan vol voor finale op WK roeien

0

LEES ARTIKEL

Bewerkt door Glenn Van Snick 
20/09/17 - 09u41  Bron: Belga
http://static0.hln.be/static/photo/2017/4/11/14/20170920094055/media_xll_10019369.jpg© photo news.

Van zondag 24 september tot zondag 1 oktober vindt in het Amerikaanse Sarasota-Bradenton het WK roeien plaats voor seniores, lichtgewichten en para-roeiers. 936 atleten uit 69 landen komen in 382 boten de wedstrijdbaan van dit WK op.

België wordt op dit WK vertegenwoordigd door drie atleten. Niels Van Zandweghe en Tim Brys starten in de lichte dubbeltwee mannen, Louis Toussaint neemt deel in skiff mannen en is meteen ook de eerste Belgische para-roeier ooit op zo'n WK roeien. Coach Frans Claes en zijn lichtgewichtroeiers Van Zandweghe en Brys kijken met veel ambitie uit naar dit WK. "Vorig jaar wonnen ze de laatste olympische kwalificatierace, maar door een stom reglement, dat de Internationale Roeibond nu nota bene zo snel mogelijk wil afvoeren, mochten Niels en Tim niet deelnemen aan de Spelen. Ondertussen bewezen ze met sterke prestaties op het water dat ze wel degelijk thuis hoorden in Rio 2016. Niels werd vorig jaar wereldkampioen in skiff bij de Beloften en pakte dit seizoen brons op het EK. Tim Brys miste wegens een stressfractuur het ganse voorseizoen, maar bleek gelukkig net voldoende hersteld om nog te kunnen deelnemen aan de finale van de World Cup. Ondanks dat gemis aan enig wedstrijdritme slaagden Niels en Tim er toch in vierde te finishen in die World Cup finale, alweer een duidelijk statement dat ze op de Spelen een opvallende rol hadden kunnen vertolken."Frans Claes en zijn mannen willen Rio nu wel helemaal achter zich laten en zich op een positieve manier geheel focussen op dit WK. "Na een geslaagde voorbereiding lijken ze klaar om door te stoten tot de A-finale, zeg maar een plaats bij de top zes. In ons traject werd een plaats bij de top acht gepland, met een finaleplaats zouden we dus meer dan op schema zitten. De finale doelstelling blijft uiteraard schitteren op de Spelen van 2020." Louis Toussaint hoopt ook die Spelen te halen. De 22-jarige atleet uit Yvoir werd vijf jaar geleden het slachtoffer van een ongeluk, waarbij zijn onderste ledematen werden verlamd. Het voorbije jaar ruilde hij het fietsen met handen (handbike) in voor het para-roeien in een aangepaste boot. Toussaint schitterde tijdens de internationale regatta te Gavirate (Italië) en ontving daarvoor van de FISA een WK-deelnameticket. Coach Louis Timmers en para-atleet hopen op dit WK de B-finale te halen en dromen stiekem van een plaats bij de top tien. De Belgische selectie:
--- Mannen lichtgewicht ---
Dubbeltwee: 24 teams
- Niels Van Zandweghe (Brugse TR) - Tim Brys (KR Club Gent) --- Para-Rowing ---
Skiff mannen: 17 skiffeurs
- Louis Toussaint (RCN Sambre et Meuse)

 

6-10/9/2017 WORLD ROWING MASTERS - BLED (SLO) 

Bled2

bled2017 logo

 Results: klik op hoofding/cliquez sur le titre/click on the heading

 Belgian results: klik op afbeelding/cliquez sur l'image/click on the image

Belgische kamprechters/arbitres belges/belgian umpires: Jean-Pierre Follet - Martine Dimouawa

Voorziene Belgische deelnames/participations belges prévus:
CRB : Event 104 W A 1X 6/9-12h49 - Alexandra Cautals - 5° op 8 - 4.11.25;

Event 204 M F 2X 7/9-8h03 - Dominique Verdeyen-Roger Polspoel - 1° op 8 - 3.49.41;

Event 210 M D 1X 7/9-9h39 - Fabrice De Schrijver - 5° op 8 - 4.23.06;

Event 222 W C 1X 7/9-14h37 - Geraldine Seerden - 4° op 7 - 4.22.50;

Event 331 W B 2X 8/9-16h37 - Geraldine Seerden-Alexandra Cautals - 5° op 7 - 3.55.43;

RCNT: Pol Leulier - event 107 M F 1X 6/9-14h16 - 3° op 7 - 4.05.44;

events 204 M F 2X 7/9-8h03 - 4° op 8 - 3.47.40 (équipage internationaux)

233 M E 4X 7/9-17h54 - 2° op 7 - 3.24.61; (équipage internationaux)

316 M F 4X 8/9-12h07 - 3° op 8 - 3.31.03 (équipage internationaux)

432 M F 2- 9/9-18h12 - 6° op 8 - 4.04.46 (équipage internationaux)
0AR: event 113 M D 2X 6/9-17h02 - Koen De Winter-Yves Royackers - 8° op 8 - 3.54.07;

event 116 M B 8+ 6/9-18h23 - Daniel Smid-Sharan Corten-Ive Van Cleemput-Filip Joossens-Koen De Winter-Markus Fahlbusch-Yves Royackers-Marie De Winter (mxt int) - 5° op 5 - 3.23.76;

event 215 M B 2X 7/9-11h56 - Markus Fahlbusch-Yves Royackers - 7° op 7 - 3.46.85;

event 220 M C 4X 7/9-14h01 - Koen De Winter-Ive Van Cleemput-Yves Royackers-Filip Joossens - 7° op 8 - 3.26.72;

event 309 M B 4X 8/9-9h01 - Ive Van Cleemput-Filip Joossens-Daniel Smid-Markus Fahlbusch - 5° op 8 - 3.20.69;

event 411 M C 2X 9/9-10h53 - Koen De Winter-Ive Van Cleemput - 4° op 8 - 3.39.31.
KRSG: Katia Rottiers - event 115 W C 4+ 6/9-18h08 (int) - 3° op 8 - 3.52.82;

event 201 W C 8+ 7/9-7h00 (int) - 1° op 6 - 3.26.03;

event 222 W C 1X 7/9-14h40 - 1° op 6 - 3.59.21;

event 310 W D 8+ 8/9-9h25 (int) - 1° op 6 - 3.25.68;

event 322 W C 4X 7/9-13h41 (int) - 2° op 7 - 3.36.75;

event 331 W B 2X 7/9-16h55 (int) - 1° op 8 - 3.42.97;

event 420 W C 2X 8/9-13h27 - 1° op 7 - 3.47.89.
UNL: Jean Somers - event 210 M D 1X 7/9-10h39 - 2° op 7 - 3.45.82;

event 311 M E 1X 8/9-10h19 - 1° op 7 - 3.52.08;

event 333 M C 1X 8/9-18h23 - 1° op 6 - 3.50.44

+ day 5 - mixed teams:

Pronk: 5007 D2X - 4.06.46 - 7 op 8; Rotiers: 5031 C8+ - 3.11.76 - 1 op 7; Smid: 5041 A4X - 3.13.71 - 5 op 7; OAR: 5072 D4X - 3.38.29 - 4 op 8; Pronk: 5098 C2X - 4.21.55 - 5 op 7.

 

2-3/9/2017 EKu23 - KRUSZWICA (POL)

eku23 2017b

eku23 2017

  Er zijn geen Belgische deelnemers / Il n'y a pas de participants belges /  There are no belgian participants! Klik op de afbeelding > resultaten /cliquez sur l'image > résultats / click on the image > results.

 

 

 

2-6/8/2017 WK JUNIOR - TRAKAI (LIT)

wkjun2017

wkjun2017B

 Klik op hoofding voor inschrijvingen/Cliquez sur le titre pour les inscriptions/ click on the title for the entries.

Klik op afbeelding > results/cliquez sur l'image > résultats/click on image > results.

Belgische kamprechter-arbitre belge-belgian umpire: Gwenda Stevens

 Voorzitter van de jury-Président de jury-President of the jury: Patrick Rombaut

 Belgische  deelnemers-participants belges-belgian participants:

1XJW: Caitlin Govaert: 4° in totaal op 29 deelnemers!!!

FA 6/8: 1. ESP 7.58.72-2. RSA 7.59.70-3. FRA 8.02.54-4.BEL 8.04.75-5. SWE-6. GER

1XJM: Benjamin De Catelle = 15° in totaal op 37 deelnemers!

FC 5/8: 1. SRB 7.14.99-2. POR 7.16.43-3.BEL 7.16.78-4. ITA-5. CZE-6. MDA

2XJM: Tristan Vandenbussche-Marlon Colpaert = 9° op 27 deelnemers!

FB 6/8: 1. MDA 6.53.55-2. DEN 6.54.13-3. BEL 6.54.47-4.SVK-5. ITA-6.NED

19-23/7/2017 WKu23 - PLOVDIV (BUL)

wk 23 2017

wk 23 2017B

 Belgische  deelnemers-participants belges-belgian participants:

 1XM: Tom De Borger: 17°.

 H 19/7:1.GER(7.08.79)-2.GRE-3.BEL(7.12.07)-4.BRA-5.UKR (1-4= Qfin)

 Q 21/7: 1.ROU(6.57.90)-2.BUL-3.NOR-4.FIN-5.BEL(7.17.69)-6.LTU (S C/D)

 S C/D 21/7: 1.SWE(7.06.47)-2.HUN-3.BEL(7.11.26)-4.ITA-5.RUS-6.USA

 F C 22/7: 1.SWE(6.58.78)-2.HUN-3.AUT-4.SUI-5.BEL(7.06.68)-6.UKR

 1XLM: Ruben Somers: 12°.

F B 23/7: 1.THA(7.02.53)-2.CYP-3.TUR-4.SVK-5.AUT-6.BEL(7.08.05).

 2XM: Ruben Claeys-Pierre De Loof: 5°

F A 23/7: 1.GBR(6.18.14)-2.FRA-3.LTU-4.NED-5.BEL(6.30.35)-6.CRO.

 Belgische kamprechter-arbitre belge-belgian umpire: Lieven Malisse

Klik op hoofding voor inschrijvingen en uurrooster/Cliquez sur le titre pour les inscriptions et l'horaire/ click on the title for the entries en timetable.

Klik op afbeelding/Cliquez sur l'image/click on the image > finalresults+detail Belgen.

Volgende beste wereldtijden voor u23 werden geroeid / Les meilleurs temps pour u23 suivants ont été ramés / Following World Under 23 Championshops Best Times were set:

(20/7/2017) BW8+ CAN 6:03.13, BM2- FRA 6:20.06, BM2x LTU 6:07.57, BLW1x NED 7:28.34, BW2x BLR, BLM2x ITA 6:13.62, BM8+ NED 5:23.75; (21/7/2017) BLM1X BRA 6:46.34, BW4- NED 6:26.62, BLM4x SUI 5:47.26, BM4- AUS 5:44.38; (22/7/2017) BLW4x ITA 6:25.96

 

 

wc3luzern

logo invert lucerne regatta Belgische deelnemers-participants belges-belgian participants: Tim Brys-Niels Van Zandweghe 2XLM - Heat 1 - 7/7: ITA(6.29.15)-BEL(6.32.44)-POL-GBR2-CAN1-POR. - S A/B1 - 8/7: FRA(6.20.57)-BEL(6.24.68)-GRE-DEN-CAN2-POL.

 F A - 9/7: 1. FRA(6.12.96)-2. ITA-3. IRL-4. BEL(6.19.30)-5. GRE-6. CZE.

 Klik op hoofding voor deelnemerslijst-cliquez sur le titre pour la liste des participants-click on the title for the list of participants.

 Klik op afbeelding voor alle resultaten-cliquez sur l'image pour les résultats-click on the image for all results.  Belgische kamprechter-arbitre belge-belgian umpire: Gwenda Stevens

 

 

24 + 25/O6/2017 KONINKLIJKE HOLLAND BEKER - AMSTERDAM (NED)

Belgische teams/Equipes belges/Belgian teams:hb

RCND (1XJM - Jules Tuerlinckx); RCNSM (ASM1X - Louis Toussaint)

UNL (4-JW + 4XJW: Mathieu-Gabriel-Compère-Vieslet)

UNL/RCNT/3Y (4XLM: Claude-Moulin-Vandeghinste-Pérot)

Cliquez sur le logo pour les résultats des belges samedi et dimanche!

 

ek2017

2017 ER ChampRacice UNI Profile

 Belgische ploegen/Equipes belges/belgian teams: 

1X LM: Niels Van Zandweghe - 26/5: wint H3 (7.00.48) voor FRA-POL-SLO-CZE - 27/5 in de S A/B eindigt hij 3°(6.57.29) na ITA(6.52.47) en SUI, voor SVK, SLO en CRO = A-finale.

 28/5 A-final: 3°(6.51.91) na SUI(6.51.72) en HUN, voor NOR-POL en ITA = bronzen medaille!.

 Klik op afbeelding/Cliquez sur l'image/click on the image > dlnrs -  participants 1XLM (DNS: GER en IRL)

Belgisch kamprechter/Arbitre belge/Belgian umpire: Chantal Neirinckx.

 Klik op titel/Cliquez sur le titre/click on title > final results+ranking+all results!

 

 

gravelineslogo

28/05/2017 - Régate internationale à Gravelines (FRA)

RCNSM / ARV / GRS / KRSG / KRB / CRB / KRNSO namen deel aan deze regatta - participaient à cette régate - participated at this regatta (lieten dit echter niet weten).

Klik op het logo/cliquez sur le logo/click on the logo > resultaten/résultats/results.

 

 

ekjun2017

ekjunBelgische ploegen/Equipes belges/belgian teams: 

1X JW: Caitlin Govaert plaatst zich voor de A-finale tegen GER-SWE-FRA-NED en GBR om 14u50 

1X JM: Benjamin De Catelle roeit de C-finale tegen POR-SRB-FRA-LAT-GRE om 11u30

2X JM: Marlon Colpaert-Tristan Vandenbussche eindigen 2° = zilveren medaille (6.39.27) na GER (6.36.20) en voor BLR-DEN-ITA en FRA. Gedetailleerde info > 'Selecties-junior' Informatie uit Krefeld is niet optimaal!!!

(reserve/spare = Calvin Govaert). Klik op afbeelding/Cliquez sur l'image/click on the image > dlnrs/participants 1XJW-1XJM-2XJM. Klik op titel/Cliquez sur le titre/click on the title >  FIN-resultaten/résultats/results

 

KÖLNER JUNIOREN-REGATTA 20-21/05/2017

koln

K.R. Club Gent ging met haar junior dames de grens over naar Keulen, begeleid door Johan De Wispelaere behaalden ze volgende resultaten:
zaterdag
JW2X: Marie Esselen-Emma Vincke 8.19.90 (6° op 6 dlnrs/besttijd 7.33.70)
JW1X(1500m): Maitée Union 6.50.00 (6° op 6/besttijd 6.20.45 en 39° op 41 in totaal- besttijd = 6.01.90)
JW1X(2000m): Emilie Rijckaert 9.03.25 (6° op 6/besttijd 8.11.75 en 14° op 18 in totaal- besttijd = 8.11.75)
JW4X: Esselen-Union-Rijckaert-Vincke 7.34.20 (2° op 2/besttijd 7.00.00)
zondag
JW2X: Marie Esselen-Emma Vincke 8.38.10 (6° op 6 dlnrs/besttijd 7.57.00)
JW2-(2000m): Maitée Union-Emilie Rijckaert 8.26.40 (3° op 4/besttijd 7.48.35 en 14° op 15 in totaal- besttijd = 7.39.75)
JW4X: Esselen-Union-Rijckaert-Vincke 7.42.25 (5° op 5/besttijd 7.05.85)
Tenzij ik mij vergis, was Club Gent de enige buitenlandse ploeg in de nochtans sterk bezette juniorenregatta. Met een klik op het logo bovenaan krijg je de volledige uitslagen.

 

gavirate

gavirate

résultats de Louis Toussaint (RCNSM), après une stage sur place: 12/5-H3: 3° 12.26.00 après GER(11.41.40) et ITA3, devant ITA4 et UGA; 13/5-FB: 4° 11.40.01 après POL(10.54.06) FRA et ITA4, devant ITA et ITA2 = 10ième sur 18;

13/5-H1: 4° 11.24.08 après UKR(10.33.08), LTU(10.42.08) et ITA4(11.20.08) et devant ITA(11.31.07) et AUT(13.06.01); 14/5-FB: 4° 11.31.03 après AUT2(11.03.04) HUN et ITA3, devant ITA4. Cliquez sur l'image pour les résultats en PR1M1X = (ASM1X paralympic discipline). 

 

WORLDCUP I - Belgrado (SER) - 5-7/05/2017

belgrado

 Belgische deelnemers/participants belges/belgian participants:

 1X LM: Niels Van Zandweghe - 3e - 3rd (bronze medal)

 2X LM: Ruben Somers-Ward Lauwers: 14e - 14th.

 voor de finale-uitslagen/pour résultats finals/for final results >

 klik op de afbeelding/cliquez sur l'image/click on the image

 

Internationale Juniorenregatta - München (GER) - 6-7/05/2017

munchen1

 Belgische deelnemers/participants belges/belgian participants:

 1X JW: Caitlin Govaert (6/5:heat6> 1°-8.45.47 devant JPN-GER-SLO

 A-final: 3° = bronze > 'sélections-junior'; 7/5: heat 1 > 3°-8.06.93  après AUT(8.01.95) et SUI, devant GER-BUL-SLO)

 1X JM: Benjamin De Catelle (6/5:heat5> 1°-7.51.00 voor GER-SUI-GER en ZIM - A-finale: 3° = brons > 'selecties-junior'; 7/5: heat 1 > 2°-7.19.30 na SUI(7.14.58) voor CZE-JPN-GER-GER.

 Klik op afbeelding voor de uitslag/Cliquez sur l'image pour les résultats/Click on the image for the results.

 

TÊTE DE RIVIERE - MULHOUSE (FRA) - 12 MARS 3017

louis rcnsm

 Louis Toussaint (RCNSM):

 finissait en 19'40" comme row-over (para-rowing);

 finishte in 19'40" als row-over (para-rowing);

 finished in 19'40" as row-over (para-rowing).

Login

Contact

Eeuwfeestlaan 62
9840 De Pinte

T. +32 497 73 49 78

M. Gwenda Stevens